Powiatowe obchody Święta Policji w Kwidzynie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie

Wiadomości

Powiatowe obchody Święta Policji w Kwidzynie

Data publikacji 19.07.2019

Odznaczenia, awanse, wyróżnienia, wiele ciepłych słów i życzeń od przełożonych i zaproszonych gości. Tak w skrócie wyglądały powiatowe obchody Święta Policji w Kwidzynie. Sto lat temu 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w lipcu policjanci obchodzą swoje święto. Tak było również dzisiaj 19 lipca 2019 roku w sali Kinoteatru w Kwidzynie, gdzie odbyła się uroczystość kwidzyńskich funkcjonariuszy.

W uroczystej akademii z okazji 100-lecia  Polskiej Policji wzięli udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura oraz zaproszeni goście, wśród których byli  przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, wymiaru sprawiedliwości, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz innych  instytucji i organizacji współpracujących w obszarze bezpieczeństwa z kwidzyńską Policją. Uroczystość uświetnili również przedstawiciele NSZZ Policjantów, policyjni emeryci oraz  członkowie rodzin awansowanych i wyróżnionych  funkcjonariuszy.

W tym roku nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 35 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia związkowe. Krzyże Niepodległości Klasy II otrzymało czterech  funkcjonariuszy. Krzyżami Niepodległości Klasy I i II wyróżniono siedmiu przedstawicieli samorządu i instytucji zaprzyjaźnionych, które na co dzień wspierają działania kwidzyńskiej komendy.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inp. Ewa Pachura w przemówieniu do kwidzyńskich funkcjonariuszy i zebranych gości podziękowała wszystkim policjantom i pracownikom kwidzyńskiej komendy za dotychczasową służbę i pracę, gratulowała nominowanym i wyróżnionym i życzyła wielu dalszych sukcesów w karierze zawodowej i życiu prywatnym.

Oprócz awansów i wyróżnień policjantów, wiele ciepłych słów i życzeń od znakomitych gości zostało skierowanych do Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie insp. Arkadiusza Pozorskiego, który w imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych przyjmował podziękowania za codzienną służbę i poświęcenie oraz życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie i życiu osobistym.

 W dniu 21 lipca br. o godz. 9:30, w ramach obchodów święta Policji,  w  Katedrze w Kwidzynie zostanie odprawiona msza św. w intencji policjantów i ich rodzin.